PSG a făcut spectacol cu Bayern, în Liga Campionilor

Paris Saint-Germain a câștigat categoric cel mai interesant meci al etapei a doua din UEFA Champions League, cu 3-0 în fața lui Bayern, după ce atât Edinson Cavani, cât și Neymar au marcat.

Într-un alt duel tare, Chelsea s-a impus dramatic, cu 2-1, pe noul stadion al lui Atletico Madrid, datorită unul gol marcat în al patrulea minut suplimentar de Michy Batshuayi. Londonezii au reușit să revină, după ce spaniolii au condus la pauză cu 1-0.

Barcelona (1-0 la Lisabona cu Sporting), Manchester United (4-1 la Moscova cu CSKA) și Juventus (2-0 cu Olympiacos, acasă) au câștigat, de asemenea, în această rundă secundă.

Scorul rundei l-a realizat Basel, care a câștigat surprinzător, cu 5-0, în fața Benficăi. Un victorie categorică a obținut și Celtic, în Belgia, în fața unui Anderlecht pentru care au jucat atât Chipciu (titular), cât și Stanciu (intrat ca rezervă).

Liga Campionilor:

Grupa A:

CSKA Moscova – Manchester United 1-4 (Kuchaev 90 / Lukaku 4, 27, Martial pen. 18, Mkhitaryan 57)

FC Basel – Benfica 5-0 (Lang 2, Oberlin 20, 69, van Wolfswinkel pen. 60, Riveros 77)