ProVolei Arad a încheiat returul de campionat cu o victorie

UVVG ProVolei Arad a încheiat sezonul regulat al Campionatului Național de volei masculin – seria de vest, cu o victorie de moral, 3-1 la seturi (25-20, 12-25, 28-26, 25-22), cu LAPI Dej, ocupanta locului secund.

A fost un meci echilibrat, tranșat în cele din urmă de echipa arădeană, care rămâne pe locul 5, penultimul.

ProVolei urmează să joace în play-off cu Volei Club Zalău, cu primul meci programat pe 3 martie, în Sălaj și următorul la Arad, pe 10 martie.

Echipa câștigătoare va participa la turneul primelor patru clasate, care va oferi două bilete pentru turneul de promovare în Divizia A1.

Lotul arădenilor a fost format din: Cristian Coșovan, Emanuel Ardelean, Adrian Both, Raul Ilieș, Sergiu Rodina, Alin Flonta, Filip Tocoian, Sergiu Gligor, Răzvan Motoc și Darie Toader.