ProVolei a fost eliminată din Cupa României. Arădenii joacă sâmbătă, în campionat

La Cluj-Napoca se dispută, în aceste zile, turneul Cupei României la volei masculin. UVVG ProVolei Arad, singura divizionară secundă înscrisă în competiţie, a fost eliminată din primul tur, după ce a pierdut meciul cu „lanterna roșie” din A1, CSU Brașov, în fața căreia a cedat cu 0-3 la seturi (19-25, 26-28, 26-28). ProVolei a contat pe următorii jucători: Mascovits – antrenor-jucător, Moţ, Both, Csiszar, Bălulescu, Filipan, Flonta, Lovas, Creța, Timotity și Ciubotariu. În celelalte meciuri s-au consemnat rezultatele: CS Știința Explorări Baia Mare – Steaua 3-1,”U” Cluj – CSS CNE LAPI SCM Zalau 0-3 și UV Timișoara – Știința București 1-3. Arădenii vor rămâne în județul Cluj, urmând a înfrunta, sâmbătă, pe CSM Suceava, în cadrul turneului cu numărul trei al serirei vestice din Divizia A2.