Astăzi se dă startul 16-milor de finală din Cupa României la fotbal, cu cap de afiş meciul de la Arad, dintre UTA şi Dinamo. Meciurile se desfăşoară pe parcursul a trei zile, de marţi până joi.
Programul complet, cu stadioanele pe care se dispută jocurile, plus televizările meciurilor din 16-imile Cupei României este următorul:
Marţi, 24 septembrie, ora 16:30
Flacăra Horezu – Astra
Stadion: Treapt (Horezu – Vâlcea);
Foresta Suceava – Gaz Metan Mediaş
Stadion: Areni (Suceava);
UTA Arad – Dinamo – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Motorul (Arad);
Metalul Buzău – FK Csikszereda
Stadion: ”Cornel Negoescu” (Buzău);
Marţi, 24 septembrie, ora 18:00
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni
Stadion: Municipal (Turnu Măgurele – Teleorman);
Marţi, 24 septembrie, ora 19:15
Concordia Chiajna – FC Voluntari – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Concordia (Chiajna – Ilfov);
Marţi, 24 septembrie, ora 21:30
U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Ion Oblemenco” (Craiova – Dolj).
Miercuri, 25 septembrie, ora 16:00
Chindia Târgovişte – FC Hermannstadt – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Ilie Oană” (Ploieşti – Prahova);
Miercuri, 25 septembrie, ora 16:30
CS Făurei – CS Mioveni
Stadion: Orăşenesc (Făurei – Brăila);
Industria Galda – Petrolul Ploieşti
Stadion: Galda Arena (Galda de Jos – Alba);
miercuri, 25 septembrie, ora 18:45
CSM Reşiţa – Universitatea Craiova – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Ion Oblemenco” (Craiova – Dolj);
miercuri, 25 septembrie, ora 21:30
FC Botoşani – CFR Cluj – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Municipal (Botoşani).
Joi, 26 septembrie, ora 16:30
Ripensia Timişoara – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Stadion: Electrica (Timişoara – Timiş);
Sănătatea Cluj – Viitorul Constanţa – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca – Cluj).
Joi, 26 septembrie, ora 18:45
Rapid – Politehnica Iaşi – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: Gloria (Buzău);
Joi, 26 septembrie, ora 21:30
Metaloglobus Bucureşti – FCSB – DigiSport 1, LookSport,TelekomSport 1
Stadion: ”Anghel Iordănescu” (Voluntari – Ilfov).
Jocurile din şaisprezecimile, optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.