Programul complet al meciurilor din preliminariile Euro 2020

by Sorin Haut
Please follow and like us:

Preliminariile Euro 2020 la fotbal continuă cu etapele 3 și 4.  Pe lângă cele două meciuri ale României, care ne interesează în mod direct, în grupa F se mai joacă și Spania – Suedia, o partidă extrem de importantă de al cărei rezultat poate depinde clasamentul final.

Italia are și ea o dublă dificilă, în deplasare cu Grecia și pe teren propriu, cu Bosnia. Un alt meci încins se anunță partida dintre Turcia și campioana mondială, Franța. Mai jos aveţi programul complet al meciurilor din preliminarii:

Preliminarii Euro 2020, programul etapei a treia:

Grupa A, EURO 2020 – etapa 3
Vineri 7 iunie
Cehia – Bulgaria (ora 21:45)
Muntenegru – Kosovo (ora 21:45)

Grupa B, EURO 2020 – etapa 3
Vineri 7 iunie
Ucraina – Serbia (ora 21:45)
Lituania – Luxemburg (ora 21:45)

Grupa C, EURO 2020 – etapa 3
Sâmbătă 8 iunie
Estonia – Irlanda de Nord (ora 19:00)
Belarus – Germania (ora 21:45)

Grupa D, EURO 2020 – etapa 3
Vineri 7 iunie
Georgia – Gibraltar (ora 19:00)
Danemarca – Irlanda (21:45)

Grupa E, EURO 2020 – etapa 3
Sâmbătă 8 iunie
Croația – Țara Galilor (ora 16:00)
Azerbaidjan – Ungaria (ora 19:00)

Grupa F, EURO 2020 – etapa 3
Vineri 7 iunie
Feroe – Spania (ora 21:45)
Suedia – Malta (ora 21:45)
Norvegia – România (ora 21:45)

Grupa G, EURO 2020 – etapa 3
Vineri 7 iunie
Macedonia – Polonia (ora 21:45)
Austria – Slovenia (ora 21:45)
Letonia – Israel (ora 21:45)

Grupa H, EURO 2020 – etapa 3
Sâmbătă 8 iunie
Islanda – Albania (ora 16:00)
Moldova – Andorra (ora 19:00)
Turcia – Franța (ora 21:45)

Grupa I, EURO 2020 – etapa 3
Sâmbătă 8 iunie
Rusia – San Marino (ora 19:00)
Belgia – Kazahstan (ora 21:45)
Scoția – Cipru (ora 21:45)

Grupa J, EURO 2020 – etapa 3
Sâmbătă 8 iunie
Finlanda -Bosnia (ora 19:00)
Armenia – Liechstenstein (ora 19:00)
Grecia – Italia (ora 21:45).

Preliminarii Euro 2020, programul etapei a patra:

Grupa A, EURO 2020 – etapa 4
Luni 10 iunie
Cehia – Muntenegru (ora 21:45)
Bulgaria – Kosovo (ora 21:45)

Grupa B, EURO 2020 – etapa 4
Luni 10 iunie
Ucraina – Luxemburg (ora 21:45)
Serbia – Lituania (ora 21:45)

Grupa C, EURO 2020 – etapa 4
Marți 11 iunie
Germania – Estonia (ora 21:45)
Belarus – Irlanda de Nord (ora 21:45)

Grupa D, EURO 2020 – etapa 4
Luni 10 iunie
Danemarca – Georgia (ora 21:45)
Irlanda – Gibraltar (ora 21:45)

Grupa E, EURO 2020 – etapa 4
Marți 11 iunie
Azerbaidjan – Slovacia (ora 19:00)
Ungaria – Țara Galilor (ora 21:45)

Grupa F, EURO 2020 – etapa 4
Luni 10 iunie
Spania – Suedia (ora 21:45)
Malta – România (ora 21:45)
Feroe – Norvegia (ora 21:45)

Grupa G, EURO 2020 – etapa 4
Luni 10 iunie
Polonia – Israel (ora 21:45)
Macedonia – Austria (ora 21:45)
Letonia – Slovenia (ora 21:45)

Grupa H, EURO 2020 – etapa 4
Marți 11 iunie

Andorra – Franța (ora 21:45)
Islanda – Turcia (ora 21:45)
Albania – Moldova (ora 21:45)

Grupa I, EURO 2020 – etapa 4
Marți 11 iunie
Kazahstan – San Marino (ora 17:00)
Belgia – Scoția (ora 21:45)
Rusia – Cipru (ora 21:45)

Grupa J, EURO 2020 – etapa 4
Marți 11 iunie

Italia – Bosnia (ora 21:45)
Grecia – Armenia (ora 21:45)
Liechstenstein – Finlanda (ora 21:45).

Facebook Comments