PRIMARII TRASEISTI RISCA SA ISI PIARDA MANDATUL. ORDONANTA A CAZUT IN CAMERA DEPUTATILOR

PRIMARII TRASEISTI RISCA SA ISI PIARDA MANDATUL. ORDONANTA A CAZUT IN CAMERA DEPUTATILOR
Primarii traseişti riscă să îşi piardă mandatul.

La Camera Deputaţilor a trecut legea care prevede respingerea ordonanţei care permitea ca aleşii locali să-şi aleagă un partid timp de 45 de zile, fără să-şi piardă mandatul.


Proiectul a fost adoptat tacit deoarece termenul constituţional pentru dezbatere şi vot final de pe 12 noiembrie a fost depăşit.


Camera Deputaţilor este prima Cameră sesizată, Senatul are însă decizia finală.


Sursa: antena3.ro