Premiere şi Luciano s-au oprit în grupe, la finala de minifotbal

Reprezentantele Aradului în finala naţională de minifotbal, de la Alba Iulia, s-au oprit în faza grupelor.

Grupa C a turneului final din Cetatea Unirii s-a dovedit prea puternică pentru formațiile arădene din Liga Desavoia, FC Premiere și AC Luciano, care au încheiat pe ultimele locuri în clasament.

Premiere a învins-o, în meci direct, pe Luciano, scor 5-3 şi cu 3-2 pe Borussia Hermannstadt, dar a pierdut, 0-2 cu Extratereştrii Bistriţa şi 0-3 ci TIV All Star Târgovişte şi deşi a adunat 6 puncte, nu s-a clasat pe unul din primele două locuri, care au dus în sferturi.

Luciano a avut eşecuri pe linie, 2-4 cu Hermannstadt, 3-5 cu Premiere, 1-2 cu Extratereştrii şi 0-2 cu TIV All Star şi a încheiat ultima, în grupă.

Campioana din acest an e MAV Sports Timişoara, care a trecut în finală cu 3-1 de Extratereştrii Bistriţa, echipă ce a dominat grupa arădenelor.

Câștigătoarea a primit Licența, în valoare de 1000 de euro, din partea Federaţiei, pentru a participa la Liga Campionilor de la Terme Catez, între 5-9 septembrie.