POLITISTII DIN NADLAC AU PRINS UN HOT DE BICICLETE

POLITISTII DIN NADLAC AU PRINS UN HOT DE BICICLETE
Poliţiştii de la Poliţia oraşului Nădlac au surprins ieri, în flagrant, un bărbat care a sustras o bicicletă. B. Gheorghe, de 54 de ani, din Nădlac, a fost prins în flagrant de către poliţişti, în timp ce a sustras din rastelul de biciclete, aflat in fața unui local de alimentaţie publică, o bicicletă tip Mountain Bike lăsată neasigurată.
Bărbatul este cercetat sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.
 
                                                        ***
 
Recomandări pentru prevenirea furturilor de biciclete:
·        Dotaţi-vă bicicleta cu dispozitive antifurt!
·        Legaţi cadrul cu roata faţă sau spate cu un cablu de oţel sau lanţ, de un obiect fix(stâlp, grilaj, poartă)!
·        Întotdeauna asiguraţi bicicleta, însă reţineţi că un simplu cablu nu este suficient în cazul absenţelor lungi!
·        Nu vă lasaţi bicicletele decât în locuri special amenajate!
·        Nu lăsaţi bicileta neasigurată în faţa unor imobile de tipul locuinţelor, localuri sau magazine!
   În coşul biciletei nu vă lasaţi diferite bunuri ori bagaje