POLITISTII ARADENI AU URCAT PE PODIUM LA CAMPIONATUL NATIONAL DE JUDO AL MAI

by Andreea Radu

La Drobeta Turnu Severin, zilele trecute, a avut loc Campionatul Naţional de Judo al Ministerului Afacerilor Interne. Competiţia a găzduit peste 200 de sportivi, anagajaţi ai structurilor MAI.
Inspectoratul Judeţean de Poliţie Arad a fost reprezentat de patru poliţişti, care au reuşit să urce pe podium şi să câştige trei medalii.
Astfel, la categoria +100 kg, inspector principal de poliţie Meszar Răzvan a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podimului, câştigând locul I. Acelaşi merituos rezultat a fost obţinut şi la categoria 100 kg, de către inspector principal de poliţie Mereanu Vasile, cei doi devenind astfel campioni naţionali.
La categoria 90 kg, agent şef principal Coreniuc Liviu a câştigat medalia de bronz, iar la categoria 81 kg, agent principal Huian Ciprian a ocupat locul V.