Polițistă amenințată cu moartea pe Facebook. "Te voi omorî, indiferent de consecințe"

Polițistă amenințată cu moartea pe Facebook. "Te voi omorî, indiferent de consecințe"
Un bărbat a fost reţinut 24 de ore, pentru că a ameninţat cu moartea o poliţistă, pe Facebook. Omul a fost oprit în trafic de un echipaj, care i-a reţinut permisul de conducere, pentru că nu a oprit la semnalul iniţial al unui agent. Supărat, bărbatul din Argeș a început să se certe cu poliţista care completa procesul verbal, iar seara a scris pe Facebook că o va omorî, indiferent de consecinţe. Femeia şi-a anunţat superiorii, care au cerut Parchetului să înceapă o anchetă. Omul este reţinut acum, pentru ultraj şi ameninţare, iar la finalul anchetei ar putea face chiar 6 ani de închisoare.   Sursa: digi24.ro