Poli Iași i-a provocat lui Sepsi a șasea înfrângere consecutivă în SuperLiga, vezi programul etapei a 13-a!

Politehnica Iaşi a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 1-0 (0-0), joi seara, pe teren propriu, într-un meci restant din etapa a 7-a a Superligii de fotbal. Unicul gol al partidei a fost înscris de brazilianul Luis Phelipe (48). Oaspeţii au ratat un penalty prin Cosmin Matei (4). În minutul 81, Sepsi OSK a marcat prin croatul Gabriel Debeljuh, dar golul a fost anulat de arbitrajul video.

Leo Grozavu a fost eliminat pentru proteste în minutul 82, la meciul său cu numărul 200 ca antrenor în prima ligă. Sepsi OSK a suferit a şasea înfrângere consecutivă și postul lui Liviu Ciobotariu e în pericol. Etapa a 13-a începe astăzi, cu disputa dintre UTA și Rapid, mai jos aveți programul complet și clasamentul la zi:

Etapa a 13-a (20-23 octombrie):