Pistolarii CSM-ului se remarcă în sezonul de glonţ

Cu numai puţin de 14 medalii s-au ales pistolarii de la CS Municipal Arad, la etapa a şasea a Campionatului Naţional de glonţ – probe de pistol – desfăşurată la Bucureşti. Clubul arădean a participat la runda din capitală cu o delegaţie numeroasă, iar rezultatele au fost pe măsură: Luca Joldea s-a clasat pe primul loc la juniori 1, în probele de pistol sport şi pistol aer comprimat – dublu mixt, alături de Daria Haristiade şi pe locul doi la pistol aer comprimat individual şi pistol liber, tot la juniori 1; Daria Haristiade a mai urcat pe prima treaptă a podiumului şi la individual, în aceeaşi probă de aer comprimat; Iulia Bagi a încheiat pe locul 3 la pistol sport junioare 1 şi pe 4 la pistol aer comprimat junioare 1; Andrada Gheocel a fost prima la pistol aer comprimat şi a treia la pistol sport, junioare 2; Camelia Madosa a ocupat locul doi la pistol aer comprimat şi pistol sport, junioare 2; Alesia Vlai a obţinut două locuri doi la pistol aer comprimat şi pistol sport, în concursul junioarelor 3, iar Ion Joldea s-a clasat pe poziţia a treia în concursul seniorilor, în proba de pistol liber. Sportivii de la CSM Arad sunt pregătiţi de antrenorii Gheorghe Pop, Monica Toth şi Mircea Budurişan.