Piroş Security a făcut scor cu junioarele dâmboviţence şi urcă în Top 5

„Leoaicele” lui Dan Cuedan și-au rotunjit golaverajul cu ocazia vizitei tinerei echipe din Târgoviște, meci disputat pe arena „Banatul” din Sînicolau Mic care a contat pentru Liga 1 la fotbal. Piroș Security Arad a oprit tabela la 5-0, la capătul unui meci dominat clar, formaţia oaspete contând doar pe jucătoare între 15 și 21 de ani. Bălaș a pus latul de la colțul lung. Bălaş, Kugler şi Olariu au închis conturile încă după primul sfert de oră, dar scorul pauzei avea să fie 4-0, Bozian punctând şi ea pentru arădence. Piroş a atacat cu toate liniile și în actul secund, dar a mai marcat doar o dată, prin Salwa Mansour, ea mai ratând un penalty în minutul 63.

„Leoaicele” au derby miercuri, în Cupă, cu rivalele de la Poli

S-a terminat 5-0, rezultat cu care „leoiacele” urcă până pe poziția a cincea în clasament, cu 15 puncte, două mai multe decât contracandidatele la play-off, Poli şi Fair Play. Fetele lui Cuedan se pregătesc acum pentru derby-ul de miercuri, ora 14, de la Timişoara, împotriva rivalelor de la Poli. Confruntarea contează pentru faza a doua a Cupei României. Aradul a început meciul cu CSS Târgovişte în formula: Maha – Cauni, Șuveț, A. Ion, Tomescu – Bălaș, Bozian, Kugler, Prunar (68 Jarnea) – Salwa Mansour, Olariu (46 Vanu).