PÎNCOTA PIERDE, DAR VREA SĂ CÂŞTIGE LA “MASA VERDE”! REZULTATE ÎN LIGA 2

Ultima în clasament, fără nici un punct şi cu un golaveraj înfiorător, Şoimii Pîncota e aproape de a sparge gheaţa în acest sezon de Liga a II-a. Dar nu pe teren, ci la comisiile federaţiei, ca urmare a celor întâmplate azi, la Baloteşti! Meciul a început cu aproape o jumătate de oră întârziere, pentru că medicul pe care trebuia să îl asigure gazdele nu a ajuns la timp la stadion, mai exact cu 20 de minute mai târziu. Deşi Baloteştiul are scuza unui presupus accident care ar fi avut loc în comuna ilfoveană, Massone şi oficialii pîncotani susţin că au probe video şi şanse mari să câştige la “masa verde”.
Baloteştiul s-a impus cu 2-0
Cu toate că au făcut presiuni la arbitri ca meciul să nu se mai joace, centralul constănţean Claudiu Marcu a fluierat startul la 11,27. Încă fără antrenor pe bancă, “şoimii” au rezistat bine în prima parte, 0-0 la pauză, dar Baloteştiul a făcut diferenţa în repriza a doua, prin golurile marcate de Herea, minutul 54 şi Bîtfoi, minutul 73. Scor final 2-0 pentru gazde, dar rămâne să vedem ce se va decide săptămâna viitoare, când Pîncota speră să întoarcă rezultatul la comisie.