PÎNCOTA A PIERDUT LA VÂLCEA ŞI E PE LOC RETROGRADABIL

Şoimii Pîncota nu a contat astăzi în deplasarea de la Râmnicu Vâlcea, meci contând pentru play-out-ul seriei a doua din liga secundă. Pe loc de baraj înaintea rundei, alb-negrii sperau să plece neînvinşi din Zăvoi, dar problemele de lot şi evoluţia palidă a formaţiei din Podgorie a facilitat victoria la limită a oltenilor, aflaţi şi ei cu cuţitul la os, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Dîlbea, în minutul 25, jucătorul CSM-ului marcând cu capul, din opt metri, după o centrare a lui Georgescu. Samson, Vasile, Georgescu şi Artean au irosit alte ocazii mari în contul gazdelor.
Pîncota a contat în atac abia în ultimul sfert de oră, atunci când Leucuţa şi Marius Ion au creat ceva pericol la poarta adversă. S-a terminat 1-0 pentru Vîlcea, iar şoimii coboară pe loc retrogradabil în B2. De acum, fiecare meci e capital în lupta pentru salvare! Zsolt Muzsnay a început meciul în formula: Cr. Irimia – Dan, A. Pavel, Dubeştean, Siminic – Issa (86 Vasi) – Gâlcă, Leucuţa, Dragalina (62 Alin Mihai), Pirtea – M. Ion.