Piloţii arădeni, pe podium la ultima etapă a Naţionalelor

Circuitul arădean Vik Power a găzduit ultima etapă din 2017 a Campionatului Național Individual al României la Supermoto, Scutere și Viteză Juniori.

Vlad Neaga Vlad a reuşit noul record de pistă, fiind proaspătul câștigător al categoriei SOpen – CNIR 2017, în vreme ce la amatori s-a impus, atât în etapa a treia cât și în clasamentul final, Mario Fantinuoli (Lupo Racing Timișoara – aflat la ultima cursă din carieră).

Acesta a fost urmat de Andrei Filimon Andrei, de la Las Vegas Arad și Gheorghe Sorin Flonta, de la Arici Supermoto Arad.

La clasa Scutere, arădeanul Andrei Filimon a terminat pe 3 şi pe locul 5 în ierarhia generală, menţionează Federaţia Română de Motociclism.

La OldTimer 1000 s-a impus Ovidiu Adrian Rusu, de la Lupo Racing, urmat de Cristian, Arici Supermoto, aceasta fiind şi ordinea primilor doi la general.