Parma lui Man remizează, dar se distanțează în fruntea clasamentului din Serie B

Pentru a doua etapă la rând, Parma nu câștigă în Serie B, dar își mărește avansul în fruntea clasamentului ligii secunde din Italia. Echipa lui Man a remizat, scor 0-0, în deplasare la Cosenza, partidă în care arădeanul a fost titular, fiind înlocuit în minutul 80.  Parma a jucat în zece oameni încă din minutul 6, când Hainaut a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat! Man a avut două ocazii importante, dar o dată a intervenit portarul, iar apoi a cadrat puțin alături.

Cu această remiză, Parma ajunge la 35 de puncte și se distanțează la două puncte de a doua clasată, Venezia, care a pierdut cu 2-3 meciul disputat pe teren propriu contra lui Sudtirol. În următoarea rundă, formația lui Dennis Man va juca sâmbătă, 23 decembrie, de la ora 15, împotriva penultimei clasate Ternana.