UNIV.GOLDIS ICIM SI-A AFLAT ADVERSARA DIN PLAY-OFF-UL LIGII NATIONALE

Univ.Goldiş ICIM a fost învinsă la scor şi la Braşov, în meciul cu CSU Olimpia, contând pentru etapa a 21-a de campionat. Fără Andra Manea, rămasă acasă, arădencele nu au putut ţine piept adversarei de sub Tîmpa, care a evoluat în ultimul sfert cu rezervele. S-a terminat CSU Braşov – Univ.Goldiş ICIM 88-43, punctele arădencelor fiind semnate de: Mercea 10 (2), Vaţi 10, Ebervein 9, Gădărici 8, Spier 4 şi Moraru 2. Astăzi, de la ora 16, „galben-albastrele” dispută, tot la Braşov, returul sfertului de finală din Cupa României. În tur, pe când ICIM-ul se baza pe un cu totul alt lot, a fost 70-53 în favoara arădencelor.

Cu Târgovişte, în play-off

Altfel, miercuri a avut loc penultima etapă a sezonului regulat din Liga Națională de baschet feminin. În urma rezultatelor consemnate, Univ.Goldiş ICIM termină prima parte a campionatului pe poziția a 5-a. Așadar, în primul tur al play-off-ului vom avea parte de o dublă întâlnire cu campioana României, CSM Târgoviște, locul 4 la finalul sezonului regulat. O reeditare a semifinalei ediției trecute de campionat, dar de data aceasta, cu o favorită clară. Conform programului competițional, partidele se vor disputa pe 29 februarie și 4 martie.