Nedav şi Luciano, prestaţii onorabile la turneul final

Cele mai bune echipe de minifotbal din toată țara s-au întrecut la Bacău, în cadrul turneului final naţional. Printre ele şi reprezentantele Aradului: FC Nedav, campioana zonei de nord-vest şi Luciano, calificată de pe locul 5 la „zona” de la Oradea.

Primele două clasate în Liga Desavoia nu au reuşit să treacă de faza grupelor, plătind tribut startului slab, cu câte două eşecuri în prima zi a competiţiei.

Luciano a înregistrat următoarele rezultate: 0-3 cu Dia Guard Divino Zalău; 0-2 cu Ary&Roby Buftea; 7-4 cu MAV Sports Timişoara și 2-1 cu Coriolan Bacău.

Nedav a obţinut următoarele rezultate: 0-2 cu Dulcissimo Galați; 2-3 cu Golden Boys Bacău, 3-0 (f.j.) cu Phoenix Craiova şi 2-2 (4-5, după 7 m) cu Juventus Sibiu.

Luciano a terminat pe locul locul 3 în Grupa C, iar Nedav a fost a patra în grupa B, ratând calificarea în faza eliminatorie.

Nedav a evoluat în componenţa: Huțan – Al.Pavel, Suciu, Huțanu, Botiș, Nistor, Suslak, Marinescu, Bozian, Arsene și Mărginean, iar Luciano s-a prezentat în formula: Mohammed, Mitrea – Iovu, E. Pantea, Simion, Kocsis, Negrea, R.Ardelean, S.Popa și Cornea.