Naționalele U17 ale României și Austriei au remizat spectaculos, în al doilea amical de la Arad

După victoria cu 3-0 din primul meci de pregătire, tricolorii U17 au remizat astăzi pe arena „Banatul” din Sânnicolau Mic, în cea de-a două partidă amicală contra Austriei, scor 2-2. Pe o ploaie măruntă, naționala pregătită de Ion Marin a revenit de la 0-1 și a condus cu 2-1 în repriza a doua, însă Austria a stabilit scorul final în minutul 57.  Au marcat Tarbă ’40 și Fălcușan ’53, respectiv Stoger ‘4 și Mankan ’57.

România U17 a evoluat în formula: Munteanu (74 Sandu) – Chinteș (74 Ureche), Fălcușan, Marin, Călugăr (60 Shehait) – Lăpădătescu (74 Chihaia), Păcuraru (74 Dănilă) – D. Matei (74 Cocoș), Florea (57 Pojar), Tarbă (57 Preda) – Kodor (46 Vermeșan). România și Austria s-au pregătit în ultimele zile la Lipova și Arad.