NAŢIONAL SEBIŞ MERGE MAI DEPARTE ÎN CUPA ROMÂNIEI

Naţional Sebiş s-a impus, astăzi, scor 3-2, în meciul de pe teren propriu cu Performanţa Ighiu, din turul trei al Cupei României. Duelul pretendentelor la promovare din seria a patra a eşalonului trei a fost câştigat de gazde, pentru care au marcat Roman, în minutul 6, Marius Ion, în 59 şi Săulescu, în minutul 66. Vizitatorii au condus cu 2-1 la pauză, după reuşitele lui Fetiţa, minutul 38 şi Vlădia, în minutul 43, dar sebişenii au reuşit să întoarcă rezultatul în partea a doua, nu înainte ca Ighiu să rateze două ocazii mari de a se desprinde pe tabelă.
Pe final, Himcinschi a fost eliminat pentru două galbene, iar Naţional s-a impus cu 3-2, având şanse mari ca în turul următor al Cupei să găzduiască o divizionară secundă. Călin Cojocaru, care şi-a menajat câţiva jucători pentru duelul din week-end, cu UTA II, a contat azi pe formula: Tomșa – Ciocan, Cîrstoiu, Basic, Siminic – Clej, Avramescu (13 Mihuța) – Săulescu, Roman (79 Susan), Iuga – M.Ion.