NATIONAL SEBIS ESTE NOUL LIDER DIN „C4”! REZULTATELE ETAPEI SI CLASAMENT

Naţional Sebiş a profitat de rezultatele din etapa a şasea şi a trecut pe primul loc în seria a IV-a din eşalonul trei. Trupa lui Călin Cojocaru a obţinut a patra victorie la rând în campionat, 1-0 cu CSU Craiova II. Unicul gol al meciului de pe malul Crişului Alb a fost marcat în minutul 5 de golgeterul Velici, tot el fiind faultat în careu în minutul 9. Cherecheş a ratat însă penalty-ul şi gazdele au trebuit să transpire serios pentru cele trei puncte. Călin a irosit şi el desprinderea, astfel că în ultimul sfert de oră Păduraru s-a remarcat la câteva raiduri periculoase ale oltenilor, scor final 1-0. Cojocaru a început meciul în formula: Păduraru – Rosenblum (90 Stegaru), Stupu, Neacșu, Cherecheș – Avramescu, Mihuța (80 Dăruială) – Rus, Unguru (69 Lazea), Călin (76 Susanu) – Velici.

Cealaltă reprezentantă a judeţului, CS Ineu, nu reuşeşte să depăşească criza. Zărăndanii rămân ultimii în clasament şi după etapa a şasea, în care au cedat cu 2-0 pe terenul celor de la Minerul Motru. Este a patra înfrângere la rând şi a treia fără gol marcat pentru formaţia lui Cristi Sculici, care a început cu: Bujor – Popovici, Ciobanu (55 Tudoroiu), Wild, Hulbăr – Huțanu, Bier (75 Kocsis), Clej (46 Tomuț), Ciocan – Stănaia – Mașniță (61 Filimon).

15.CS Ineu      5      0      1      4      1-10          1

Etapa următoare (9-10 octombrie): Lugoj – Motru, Cugir – Fliași, ASU Poli – Pandurii II, Cisnădie – FC Hunedoara, Becicherecul Mic – Sebiș, CSU Craiova II – P. Ighiu, CSN Cetate Deva – CS Ineu. ACSO Filiași stă.