NATIONAL SEBIS A PIERDUT AMICALUL CU CS OSORHEI, SCOR 2-3

Înfrângerea neverosimilă de la Timişoara, cu ACS Poli, scor 0-8, a scos în evidenţă multe slăbiciuni în angrenajul liderului din C4, Naţional Sebiş. Formaţia pregătită de Adrian Abrudean a pierdut şi astăzi, scor 2-3, amicalul disputat pe terenul formaţiei de liga a treia CS Oşorhei. Ologu şi Bier au marcat pentru sebişeni, care încă se caută în pregătire. Fără Străuţ, învoit şi Miheţ, accidentat, Naţional a aliniat în faţa bihorenilor două formule. În prima repriză au jucat Șoltesz (Miron) – Lazea, Dicu, Mardare, Neacșu – Apostol, Digbeu, Ologu, Călin – Bozian, Radu, pentru ca în partea a doua să evolueze Miron (Merșca) – Toader, Bier, Mardare, Mureșan – Apostol, Corcovean (Susan), Huiban, Bozian, Roman – Sulea. „Am jucat pe un teren prost, dar în prima repriză am controlat meciul, din păcate ocaziile nu au fost concretizate. În partea a doua nu am mai avut consistenţă, am greşit mult pe ambele faze. Prioritatea e să avem rezultate în meciurile oficiale, acum ne reglăm jocul”, spune „Ştili” Abrudean.