NAGY NU COMENTEAZĂ ARBITRAJUL: ”MECIUL A FOST TELEVIZAT…”

Mâhnire în tabăra arădeană, care s-a văzut învinsă la Brașov deși în minutul 89 conducea cu 2-1. Amărăciunea din rândurile roș-albilor vine după controversata fază din minutul amintit, când centralul Ilyeș a dictat lovitură de pedeapsă în favoarea Brașovului.

”Pierdem un joc pe care nu meritam să-l pierdem, cel puțin. Într-adevăr, repriza a doua a fost sub așteptările noastre, dar, una peste-alta, să iei așa o decizie în minutul 90 mi se incredibil. Nu am replică și nu știu ce să spun. Am devenit total deconcentrați pe final, am mai și luat golul trei. E supărare mare, dar nu vreau să spun mai multe despre modul în care am fost arbitrați, meciul a fost meci televizat. Dacă nu ne trezim, se alege praful de fotbalul românesc. Dau timpul înapoi și îmi amintesc ce am pățit campionatul trecut la Baia Mare sau la Târgoviște și mă înfior. Nu ne rămâne decât să fim bărbați și să ne ridicăm”, a spus antrenorul principal Roland Nagy.
Sursă: uta-arad.ro