Mircea Rednic, slab și la declarații: ”Fotbalul se joacă pe goluri, dacă am fi înscris altul era scorul…”

Învinsă la Craiova cu 3-0, UTA rămâne cu doar 4 puncte adunate în 5 jocuri, pe poziția a 13-a. La flash-interviu, Mircea Rednic s-a arătat deranjat de ratările echipei sale din prima repriză și a anunțat un nou transfer. Totuși, față de alte dăți, când făcea spectacol la microfon, antrenorul echipei arădene a părut plafonat, având declarații în consecință:

O înfrângere. Poate nu meritam să fie scorul atât de mare, ținând cont de prima repriză. Am început prost, am luat un gol, apoi am avut trei ocazii clare. Ăsta e fotbalul, se joacă pe goluri. Dacă nu ești serios în fața porții… Poate e vorba și de calitate.

De când am venit aici, i-am omorât cu `technical shoot` (n.r.- șut plasat). Noi am vrut să rupem plasa. Au fost și schimbări, mă bucur că am reușit să aducem un atacant. Va mai veni o extremă, va semna mâine. Pentru moment e ultimul transfer. Lucrul pozitiv e că ne-am creat ocazii.

E o creștere din punct de vedere fizic. E vorba de omogenitate. Nu uitați că la fiecare dintre primele patru partide am condus. E normal când se schimbă mulți jucători să fie nevoie de timp. Dacă am fi înscris, altul ar fi fost scorul”, a spus Rednic.