MICILE GIMNASTE ARĂDENE AU CUCERIT PATRU MEDALII LA NAŢIONALE

Gimnastele de la CSM Arad au devenit pentru a doua oară la rând vicecampioane naţionale la categoria junioare III, nivel 2 (10 ani), în componenţa Iasmina Neacşu, Daria Goina şi Patricia Lador. Iasmina a mai urcat pe podiumul naţional la bîrnă şi paralele, unde s-a ales cu argintul, respectiv bronzul, ea clasându-se pe locul cinci la individual compus. Daria a cucerit bronzul la bîrnă şi s-a clasat pe locul şapte la individual compus, iar Patricia a ocupat locul 16 la individual compus. CSM-ul a mai fost reprezentat şi la nivelul 1, 9 ani, unde Adina Săpătoru s-a clasat pe 16 la individual compus. Rezultatele obţinute la Campionatele Naţionale de la Buzău îi mulţumesc pe antrenorii Ciprian Hegyi şi Carina Franiov:
Vicecampioane naţionale pe echipe
“Am obţinut un loc doi din totalul de opt echipe participante, în cadrul unei competiţii puternice, cu sportive bine pregătite. Fetele au mers foarte bine şi pentru a doua oară consecutiv sunt vicecampioane naţionale, suntem mulţumiţi. Pe această cale ţin să mulţumesc conducerii clubului şi a şcolilor unde învaţă sportivele şi nu îl ultimul rând părinţilor acestor fete minunate”, ne-a declarat Ciprian Hegyi. Pentru micile gimnaste arădene urmează Cupa Petrom de la Constanţa, în 23-25 mai, în cadrul proiectului naţional iniţiat de cunoscuţii antrenori Mariana Bitang şi Octavian Belu şi apoi Campionatele Naţionale de juniori II, de la Sfântu Gheorghe.