Micii judoka ai CSM-ului s-au remarcat pe tatami, la Timişoara

O parte din judoka de la CSM Arad, sub coordonarea antrenorului Dorin Drimbe, au participat la prima ediție a concursului pentru copii de la Timișoara, organizat în memoria unui fost coleg. La această cupă, intitulată Judo for kids, Memorial “Constantin Ali Bogdan” s-au remarcat următorii judoka: la prichindei, Marian Luka s-a clasat pe loc 2, categoria -34Kg; la copii sub 11 ani, Luca Negoiță (foto) a ocupat locul 1, categoria -30Kg, Rareş Bozga s-a clasat pe locul doi la categoria -46Kg, iar Marina Stanciu a terminat pe 3 la categoria -30Kg; la copii sub 13 ani, Alin Tincu şi Daniel Caravaci au fost la un pas de podium, fiind învinşi în meciul pentru medalia de bronz.

Regret că la această competiție, din cauza pandemiei, am participat doar cu șase judoka. A fost o competiție reușită, cei mai mulți au fost pentru prima dată la o competiție. Felicitări sportivilor participanți, mulțumim organizatorilor, mulțumim din nou părinţilor pentru sprijinul acordat, precum și pentru susținere. Urmează săptămâna viitoare Campionatele Naționale de copii sub 14 ani, de la care sperăm să ne întoarcem acasă cu rezultate foarte bune”, spune Dorin Drimbe.