Micii fotbalişti arădeni au făcut legea la Cupa Brosovszky

by Sorin Haut
Please follow and like us:

În weekend s-a desfăşurat cea de-a șasea ediție a Cupei Ladislau Brosovszky la fotbal în sală, competiție rezervată doar grupelor mici. La start s-au aliniat şi echipe din Ungaria, Muntenegru și Serbia, dar chiar şi aşa, Aradul s-a impus la trei categorii de vârstă.

Meciurile s-au disputat în sălile de sport „Victoria” și „UAV-Mihai Botez”, iar cele mai bune formaţii s-au dovedit a fi:

Categoria de vârstă 2010

Locurile 1-2: Academia Brosovszky – FK Bubamara 2-1

Locurile 3-4: OFK Zenit Bijelina – FK Tempo Belgrad II 2-1

Academia Brosovszky 2010: Cătălin Bociort, Luca Pop, Denis Tanasă, Alexandru Sulea, Patrick Trif, Ianis Cotuna, Rareș Sîrb, Radu Iorgov, Ianis Bacalu. Antrenori: Ciprian Pistrui și Flavius Moisă.

Categoria de vârstă 2011

Locurile 1-2: Grocsis Akademia – Atletico Arad 1-3

Locurile 3-4: Olimpik Belgrad – Ripensia Timișoara 3-4

Atletico Arad 2011: Luca Madoș, Luca Funău, Denis Buzea, Ianis Baltag, Darius Popa, Andrei barta, Ștefan Roman, Andrei Borlan, Carol Bîtea, Vittorio Ganizoli, Eduard Pele, casian Rozniciuc. Antrenori: Mihai Roșca și Paul Barta

Categoria de vârstă 2012

Locurile 1-2: FK Bubamara – Atletico Arad 0-1

Locurile 3-4: UTA Arad – FK Olimpik Belgrad 5-6

Atletico 2012: Raoul Crișan, Rafael Dumitrache, Mihai Oprea, David Secianschi, Dominic Beserman, Xiona Stan, Stanislav Fricăței, Andrei Rus, Horia Furdea, Darius Vulpe, Mihai Fărcuț. Antrenori: Mihai Roșca și Paul Barta.

Categoria de vârstă 2013

1. Zenit Bijelina, 2. Academia Brosovszky, 3. Ripensia, 4. Olimpia Bujac, 5. UTA, 6. Atletico.

Academia Brosovszki 2013: Albert Tudor, Nicholas Bier, Vlad Golomici, Luca Man, Matei Moț, Raul Alda, Lau Szentesi, Luca Georgiu, Luca Petruț, Andrei Roman. Antrenori: Vasile Georgiu, Răzvan Herlo.

Categoria de vârstă 2014

UTA, Ripensia, Academia Brosovszky, Atletico Arad și Olimpia Bujac, desemnate toate câştigătoare.

 

Facebook Comments