MICHAEL SCHUMACHER NU MAI E IN COMA SI A PARASIT SPITALUL DIN GRENOBLE

Fostul campion german de Formula 1 Michael Schumacher nu mai este în comă și a părăsit spitalul din Grenoble (Franța), unde era internat de la accidentul de schi survenit pe 29 decembrie, la Méribel, a anunțat luni anturajul său.


Locul unde pilotul își va desfășura ''lunga fază de readaptare'' nu a fost divulgat în comunicatul difuzat de Sabine Kehm, purtătoarea de cuvânt a familiei, care nu a furnizat niciun amănunt despre starea de sănătate a lui Schumacher.

 

Sursa: agerpres.ro