MEDALII ARĂDENE PE TATAMI, LA FINAL DE VACANŢĂ

Vacanţa s-a încheiat pentru micii judoka de la CSM Arad cu o competiţie internaţională organizată la Szeged, la care sportivii coordonaţi de antrenorii Nagy Arpad şi Dorin Drimbe au obţinut următoarele rezultate: nivelul copii – loc 1 – Mercea Cristiana, Ciopraga Andreea, Calmar Gabriel; loc 2 – Novac Paula, Andraş Alexandru şi Ostoin Adrian; loc 3 – Vidam Kevin. A pierdut medalia de bronz Roman Ştefan. La Euroligă, etapa 3-a – locul trei – Bleicziffer Kinga; locul 5 – Iosub Roxana.
La sfârşitul acestei săptămâni va avea loc o nouă competiţie international, “Cupa Aradului”, la care CSM participă cu un număr mare de judoka. Urmează la sfârşitul acestei luni calendaristice etapa finală a Campionatelor Naţionale Ne-Waza (lupta la sol), unde obiectivul e clasarea cât mai multor sportivi pe podium.