Medalii arădene pe tatami la Cupa Bihorului, competiție cu peste 400 de sportivi la start

O parte din judoka de la CSM Arad au participat în weekend la Cupa Bihorului, competiție desfășurată în Sala Sporturilor Antonio Alexe, la care au fost înscriși nu mai puțin de 420 de sportivi din Ungaria, Serbia, Slovacia, Republica Moldova, Ucraina, Polonia si foarte multe cluburi din România. Judoka CSM-ului au reușit sa obțină următoarele rezultate: Darius Avram Darius, loc 1 la U10 ani, categoria +55 kilograme, Paula Ilașcu a pierdut meciul pentru medalia de bronz la U12 ani, si Ana-Maria Roibu (foto text), loc 3 la U14 ani, categoria +63 kilograme.

Și CSȘ Gloria (foto principal) a fost la startul întrecerii de pe tatami de la Oradea, iar rezultatele nu s-au lăsat așteptate, obținându-se o serie de clasări pe podium. Conform clubului arădean, David Iftimie a cucerit aurul, iar Viviana Ics, Darius Iftimie, Ruben Igna, Maria Kunszabo, Matei Kunszabo, Iunia Nedelcu, Amado Popescu și Ana Mari Sabou s-au ales cu bronzul. Urmează o etapă de calificare a Campionatelor Naționale U12, la Resița și apoi etapa finală de la Bacău.