MEDALII ARADENE LA CAMPIONATELE NATIONALE DE GIMNASTICA AEROBICA

Timp de două zile, pe scena Casei de Cultură a Sindicatelor din Constanţa, s-a desfăşurat a 19-a ediție a Campionatelor Naționale de gimnastică aerobică şi a 15-a ediție a Cupei Farul, la start cu 140 de gimnaști, între care multiplii campioni naționali și medaliați la numeroase întreceri internaționale. CS Urania Arad a cucerit 5 medalii, după cum urmează:

Juniori III

loc 2 la proba de pereche mixtă – Cuzmanov Larisa şi Denis Sârca

loc 3 la proba de grup – Aconi Alexandra, Timotity Melinda, Barna Larisa, Cuzmanov Larisa şi Sârca Denis.

Juniori II

loc I Trio – Perpelici Alexandra, Iacob Diana, Neciu Dacina,

loc II individual feminin – Morar Francesca

loc 3 grup – Adjudeanu Vivienne, Maxinan Denisa, Meszar Anna, Huber Barbara şi Meszar Zsofia.

La individual feminin, Alexandra Perpelici a ocupat locul 5 şi Zsofia Meszar locul 8. La trio, Huber Barbara, Meszar Anna şi Zsofia Meszar au ocupat locul 4. A şasea medalie arădeană a fost obţinută de Gabriel Bocser, de la CS Universitatea Aurel Vlaicu, care a devenit vicecampion naţional. Antrenorii sportivilor amintiţi sunt Ramona Haidu şi Alexandra Cicirean.