MECI DE RELAXARE PENTRU SOIMII: LIPOVA – IRATOS 7-0

by webeditor

Atmosferă frumoasă, timp frumos şi goluri, cam asta se poate spune despre o întâlnire inegală din Liga 5, unde cei din Lipova, echipă pregătită şi dornică de a promova în Liga 4, a avut de înfruntat Înfrăţirea Iratoşu, o echipă de top în campionat dar care nu are aspiraţii de promovare. Chiar dacă până la pauză scorul a fost de 2-0, repriza secundă a fost un adevărat galop de sănătate pentru lipovani, de remarcat travaliul mijlocaşului Cati, care a dus mingile spre buturile oaspeţilor. S-a văzut diferenţa la modul de abordare al partidei, antrenorul de la Iratoş a început meciul cu jucători de apărare, o slăbiciune care a lăsat gazdelor adevărate culoare de atac fructificate prin Bimbo, Edu, Abraham şi în special Radu Lucian, marcatorul a patru goluri. Din partea oaspeţilor se poate remarca efortul şi dârzenia jucătorului Moni, nesusţinut de către ceilalţi jucători, pe fazele de atac.

“Meciul a fost la discreţia noastră, o surpiză plăcută a fost pofta de joc a jucătorilor mei, am reuşit să ne impunem jocul din primele minute, repriza secundă am dominat-o total. Meciul viitor avem tot acasă, cu Munar, sper să reuşim să ne impunem stilul de joc şi să câştigăm” a declarat Marius Grad, antrenorul echipei Şoimii Lipova. (sportularadean.ro)