MECI CU DE TOATE LA INEU: PINCOTA RAMANE LIDER CU UN GOL MARCAT IN PRELUNGIRI!

CS Ineu a fost la doar trei minute distanţă de o victorie importantă în play-off-ul C5, în derby-ul cu liderul Şoimii Pîncota. Pe de altă parte, trupa din Podgorie a lăsat două puncte mari în fieful zărăndanilor, care dădeau în ultima vreme impresia că aşteaptă mai mult vacanţa. Sosirea pe banca tehnică a lui Dan Mănăilă a trezit la viaţă echipa din Ineu, foarte motivată la meciul de astăzi. Încă din start au ieşit scântei, meciul debutând cu accidentarea gravă a lui Suciu, transportat la spital. Tabela s-a modificat repede, Iambor transformând în minutul 10 cu precizie penalty-ul scos de Necşulescu, după un fault în careu a lui Rusu.

“Şoimii” au presat până la pauză, dar gazdele au închis bine culoarele, astfel că la cabine s-a intrat cu avantaj minim de partea Ineului. Scenariul s-a păstrat şi în partea a doua, cu Pîncota căutând egalarea, Alin Mihai şi Bebe Mitu ratând ocazii bune. Spiritele s-au încins pe final, iar Cristi Irimia a fost eliminat în minutul 90, după presupuse injurii aduse tuşierului. Când probabil puţini se mai aşteptau, Pîncota a egalat dramatic, în prelungiri, Dubeştean marcând din careul mic după un corner executat de Mitu, scor final 1-1. Un egal cu mulţi nervi, care nu a mulţumit prea mult nicio echipă, singura care a avut de câştigat de pe seama rezultatului fiind Naţional Sebiş.

Ineu: Cioară – Cornea, Nicolau, Țoca, Tătar – Bier, Iambor (90 Voştinar), Georgiu, Francescu (51 Tomuţ, 90 Drăgan), Necșulescu (46 Talpaş) – Băd.

Pîncota: Irimia – Rusu, Lengyel (73 Lengyel), Lung (46 Iovan), Dubeștean – Maghici, Suciu, Issa, Bulzan – Mihai, Hosu (46 Burian).