MARIUS CURTUIUŞ: “SUFICIENT DE PUTERNICI SĂ NE RIDICĂM”

După înfrângerea dramatică de la Brașov, Marius Curtuiuș e convins că echipa își va reveni în etapele care urmează. Atacantul a deschis scorul sub Tâmpa în minutul 2 al partidei și a pasat decisiv, pentru 1-2 ( gol Adrian Petre), cu puțin timp înainte de pauza jocului.

”A fost un meci greu, împotriva unei echipe bune, un meci pe care trebuia să îl câștigăm având în vedere că am condus o mare parte din meci. Păcat de ultimele minute. Trebuie să ne amintim că și noi am câștigat altă dată în minutele de prelungiere, acesta e fotbalul. Eu consider că vom fi suficient de puternici și ne vom reveni după acest eșec. Privim înainte, urmează partida cu Pâncota și trebuie neapărat să câștigăm.” a declarat Marius Curtuiuș.

Petre a ajuns la trei gouri goluri stagionale

Ajuns la trei goluri marcate în acest sezon, după această partidă, Adrian Petre nu s-a putut bucura pentru reușita sa așa cum și-ar fi dorit. Chiar dacă a marcat și a oferit și o pasă de gol, UTA a pierdut partida cu FC Brașov în ultimele minute.

”Nu mă pot bucura în totalitate pentru gol, dar este un gol care îmi dă motivație și mai mare pentru următoarele meciuri. Vor urma și alte goluri care, sper eu, să fie de trei puncte.” a declarat Adrian Petre la finalul partidei.

Tânărul atacant a fost integralist și a simțit din teren felul în care s-a decis această partidă.

”Nu meritam să pierdem, acum nu ne rămâne decât să învățăm din greșeli și să mergem mai departe. Ne așteaptă un campionat lung în care se pot întâmpla multe, important e să ne revenim psihic după această înfrângere.” a adăugat Petre.
Sursă: uta-arad.ro