Man s-a accidentat în duelul de Cupă, cu Inter. Parma a cedat abia în prelungirile de la Milano

Echipa arădeanului Dennis Man, AC Parma, a fost foarte aproape de a da lovitura în optimile Cupei Italiei, chiar pe San Siro, în fața lui Inter Milano. Man a fost titular pentru formația de Serie B pregătită de Fabio Pecchia, însă a ieșit accidentat de pe teren în minutul 26. Fotbalistul arădean este suspect de o ruptură musculară ce l-ar ține din nou în afara gazonului pentru o bună perioadă. Înlocuitorul fostului utist, Stanko Juric a marcat un gol spectaculos, cu un șut din afara careului în vinclu, iar Parma a ținut de avantajul minim până în minutul 88. Lautaro Martinez a egalat cu un șut deviat nefericit de Osorio în poarta veteranului Buffon, cu o prestație sigură între buturi.

Arădeanul este suspect de ruptură și riscă o nouă pauză lungă

Nerazzurii și-au asigurat calificarea în sferturile de finală abia în prelungiri, mai exact în minutul 110, când Acerbi a înscris cu capul și Inter a învins cu 2-1. În minutul 81, pe teren a intrat Mihăilă. Cruciații” sunt pe locul 6 în Serie B, iar sâmbătă joacă primul meci al anului și în campionat, pe terenul lui Bari, formația de pe poziția a patra. Man a marcat patru goluri în 15 etape, existând chiar cluburi interesate de serviciile lui, doar că accidentarea îi va stopa probabil o mutare în iarnă.