Man obţine prima victorie cu Parma, în Serie B. Mihăilă a marcat la ultima fază!

Parma a obținut prima victorie în acest sezon de Serie B, grație unui gol marcat de Valentin Mihăilă la ultima fază a meciului cu Benevento, scor 1-0! Românul a marcat în al şaptelea minut de prelungiri şi a declanşat fiesta în tabăra emilienilor, care au patru puncte după două etape. Revenit în lot după mai bine de patru luni, perioadă în care s-a confruntat cu probleme medicale, Valentin Mihăilă a fost trimis pe teren în minutul 77. Arădeanul Dennis Man, al doilea român din lotul Parmei, a fost titular în meciul cu Benevento.

Fostul atacant al celor de la UTA şi FCSB a fost destul de activ dar s-a ales şi cu un cartonaş galben, fiind înlocuit în minutul 60 cu Roberto Inglese. Pentru prestația de aseară, Man a primit din partea publicației italiene Tuttomercatoweb nota 6.5. Valentin Mihăilă, eroul trupei lui Enzo Maresca, a fost notat cu 7 de italieni. Veteranul Gigi Bufffon a închis poarta Parmei, echipă ce are ca obiectiv revenirea în Serie A.