Man a marcat și în Cupa Italiei, Parma elimină o echipă de Serie A și o va înfrunta în optimi pe Fiorentina!

Parma a produs surpriza în 16-imile Cupei Italiei Frecciarossa, trecând de prim divizionara Lecce în deplasare, cu 4-2. Arădeanul Dennis Man a fost din nou o piesă importantă, cu un „assist” și un gol. Sohm şi Bonny au punctat în prima repriză pentru liderul din Serie B, în minutele 9 și 29.Lecce a egalat prin Piccoli şi Strefezza și meciul părea să intre în prelungiri. Intrat pe teren în minutul 55, Dennis Man a fost decisiv pentru Parma. În cel de-al patrulea minut de prelungire, fotbalistul arădean a pătruns pe dreapta, a centrat puternic în fața porții, de unde Pongracic și-a introdus mingea în propria poartă.

Tot Man a dat lovitura de graţie trei minute mai târziu, transformând un penalty. Parma se califică în optimile competiției, unde o va înfrunta pe Fiorentina. Graţie golului marcat cu Lecce, Dennis Man a ajuns la 7 goluri marcate pentru Parma, în 10 partide. Internaţionalularădean şi-a mai trecut în cont şi trei pase decisive.