Man a fost omul meciului în Parma – Ternana, gol și două pase decisive!

Arădeanul Dennis Man (25 de ani) a reușit un meci aproape perfect în Parma – Ternana 3-1. Titular în banda dreaptă a atacului, Man a marcat în minutul 10, la două minute de când Ternana deschisese scorul. Fostul utist a fost decisiv pentru Parma și în partea a doua, chiar dacă nu și-a mai trecut numele pe lista marcatorilor.

Fotbalistul român a dat două pase decisive, la golurile marcate de Wylan Cipryen, minutul 52 și Adrian Bernabe, minutul 55. În minutul 71, Man a fost înlocuit, iar evoluția sa a fost notată cu 9.4 în portarul SofaScore. De așteptat având în vedere realizările personale, Dennis Man fost cel mai bun jucător al meciului.

Începe sa se vadă Serie A!

După 18 etape, Parma are 38 de puncte și este pe primul loc în Serie B. Distanța față de poziția a doua, ocupată de Venezia, este de patru puncte, în timp ce ocupanta locului trei, prima care duce la baraj, Catanzaro, are cinci puncte mai puțin. (digisport.ro)