Man a dat recital la Parma și în ultimul meci al anului! Gol și assist pentru arădean

Dennis Man este de neoprit pe acest final de 2023, în liga secundă italiană! Fotbalistul arădean a reuşit un gol şi o pasă decisivă pentru Parma, victorioasă cu 2-0 cu Brescia, în deplasare. Internaţionalul român a furnizat assistul pentru Adrian Bernabe (18), care a deschis scorul, iar câteva minute mai târziu a parafat victoria liderului (24). Man are 8 goluri în 15 partide în campionat, fiind pe locul al treilea în clasamentul golgheterilor, după Daniele Casiraghi (FC Sudtirol), 11 goluri, şi Massimo Coda (US Cremonese), 9 goluri. Fostul utist mai are două reușite și în Cupa Italiei.

A ajuns la zece reușite în sezon: este fotbalistul momentului în Serie B!

Fotbalistul momentului în campionat, Dennis Man a jucat 69 de minute la Parma, la fel ca şi Valentin Mihăilă, care a primit un cartonaş galben în min. 67. Parma e lider autoritar în Serie B, cu 41 de puncte, la șase peste Venezia și Como, următoarele clasate. În primul meci din noul an, formația „gialloblu” va juca pe teren propriu contra penultimei clasate Ascoli, pe 14 ianuarie, de la ora 17:15.