Lunca Teuz Cermei şi-a încheiat aventura din Cupă

Frumoasa poveste a Cermeiului, în actualul sezon al Cupei României la fotbal, a luat sfârşit în turul IV.

Chiar şi în condiţiile în care a avut în teren doar patru jucători dintre cei care pierdeau cu UTA, în urmă cu trei zile, Luceafărul s-a impus clar pe terenul formaţiei lui Petre Bulza, cu 4-1.

La pauză a fost doar 1-0, prin reuşita lui Luduşan, oaspeţii desprinzându-se imediat dupăp pauză, goluri marcate de Dulca şi Ţâră. Peter a făcut, apoi, 4-0, golul de onoare al arădenilor venind în minutul 78, marcat de Vlad.

Radu Anca a aliniat formula: Stănilă – Dolga, Varga (53 Vlad), Gal – Polgar, Mihuța, Tănase, Sabău – Prună, Deta (58 Vezan) – Matiș (69 Capătă).

Cermeiul pregăteşte acum duelul judeţean cu Sebişul, din Cupa României, programat vineri.

Turul 4 al Cupei României a programat marţi șase meciuri, între care două s-au terminat cu semi-surprize, divizionarele terțe Turris Oltul Turnu Măgurele și Rapid eliminând echipe de Liga 2-a:

Tunari – Academica Clinceni 0-2