Lipova – UTA şi Crişul – Cermei, în turul trei al Cupei României

by Sorin Haut
Please follow and like us:

Marţi, 27 august şi miercuri, 28 august, cu începere de la ora 17:30, vor avea loc meciurile celui de-al treilea tur al fazei naţionale a Cupei României la fotbal. În această etapă intră în competiţie cele 30 de câştigătoare ale fazei a doua, 13 echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii a II-a, dar şi 11 echipe din actuala ediţie a Liga a II-a Casa Pariurilor, urmând a se disputa un total de 27 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Fiindcă a terminat pe locul 13 în precedenta ediție a ligii secunde, UTA intră și ea în competiţia KO, cu o deplasare la Pîncota pentru duelul cu viceacampioana seriei a IV-a a Ligii a III-a, Șoimii Lipova.

Un alt duel arădean e cel dintre Crișul Chișineu Criș şi Gloria Lunca Teuz Cermei. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Iată programul complet al partidelor din această fază a competiţiei:

  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
  • ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi*
  • AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
  • AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
  • CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
  • CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920
  • CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
  • SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
  • CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
  • Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
  • CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • ACS Vediţa Coloneşti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiaşi*
  • U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
  • CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
  • AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
  • CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
  • CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
  • CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
  • CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin.
Facebook Comments