Lipova a remizat cu o divizionară secundă, în primul amical post-pandemie

Odată primite rezultatele testelor de Covid, Şoimii Lipova a disputat astăzi primul amical post-pandemie, pe stadionul Gloria din Reșița. În fața echipei lui Flavius Sabău a stat divizionara secundă CSM Reşiţa, la final consemnându-se scor egal, 1-1. Ambele reușite au venit după pauză. Mai întâi au înscris gazdele, în minutul 50, prin Cristian Danci, direct din lovitură liberă de la 20 de metri, iar Lipova a egalat în minutul 78, prin Dragoș Grigore, care a trimis din alergare sub transversală.

„Şoimii” au mai ratat ocazii mari, prin Sulea, Codoban și Moise şi au solicitat un penalty, la Polgar, ratând de puţin victoria în faţa adversarei sale mai bine cotate. Vicelider în ultimele două ediţii de campionat din C4, Şoimii Lipova va susţine în perioada următoare un mini-cantonament pe plan local, cu antrenamente în special cu caracter fizic.

Echipa arădeană a început amicalul de la Reşiţa în formula: Iliescu – Polgar, Bercu, Abel Popa, Filimon – Vlad, Dobrean, Măd.Popa, D.Rusu – Codoban, Moise. Au mai jucat: Buta – Nagy, Dolga, Stoin, Prună, Simion, Sulea, D.Grigore, Hațiegan şi Bicuschi.