LIGA 2: POLI A CÂŞTIGAT LA ŞIRIA, UTA E ÎN AFARA PODIUMULUI

Şoimii Pîncota a rezistat o repriză în faţa lui ASU Poli, timişorenii făcând diferenţa abia după pauză, prin reuşitele lui Bădăluţă (min. 57), Telescu (min. 75) şi Niţă (min. 81). Trupa din Podgorie a aliniat în meciul de la Şiria următoarea formula: Oprea (Horvath) – Stelitano (Ursoi), Dulap, Vulpe, Sarr – Farcaş, Ianc, Copilescu, Taider – Stoichiţoiu, D.Mitu (Pătraşcu). Etapa a opta a Ligii a II-a a, intermediară, a fost prolifică pentru favorite, dintre primele clasate încurcându-se doar Suceava, egalată în prelungiri la Clinceni şi Dacia Brăila, învinsă acasă de CSM Rm.Vâlcea. Aşa se face că, în ciuda victoriei de la Sîmartin, UTA Bătrâna Doamnă a urcat doar un loc în clasament, până pe patru, fiind în continuare în afara podiumului.

FC Brașov – CS Balotești 4-2
Sburlea 10, 22, Goge 20, Popa 59/ Herea 31, Andrei 84.

20.Şoimii Pîncota 8 0 0 8 1-65 0

Etapa viitoare (24-25 septembrie): Olimpia – Academica, Tărlungeni – Sepsi, UTA – CS Afumați, Foresta – Brăila, Balotești – Pîncota, Râmnicu Vâlcea – Metalul Reșița, ASU Poli – Luceafărul, Berceni – FC Brașov, Călărași – Juventus, Chindia – Mioveni.