LIDERUL, AL DOILEA EŞEC LA RÂND: BECICHERECUL MIC – SEBIŞ 2-1

Naţional Sebiş pare să intre într-o uşoară criză de rezultate. Liderul din “C4” a ajuns la a treia înfrângere la rând şi a doua consecutivă din campionat, serie care s-ar putea să îi coste pe sebişeni primul loc. La fel ca şi UTA, în Cupa României, trupa lui Călin Cojocaru a părăsit învinsă, cu acelaşi scor, terenul CFR din Timişoara, acolo unde îşi dispută meciurile de acasă Mama Mia Becicherecul Mic. După un început slab de sezon, timişenii îşi revin încet dar sigur, în vreme ce Naţionalul e într-o evidentă scădere de turaţie. Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, după reuşita lui Zoran Radu, din minutul 19, mijlocaşul Becicherecului marcând cu un şut lobat de la 12 metri, ce s-a dus direct sub transversală. Mama Mia şi-a mărit avansul în minutul 54, atunci când după o fază şnur, Dumiter a marcat din trei metri, lansat excelent la colţul lung de Radu.
Mama Mia, “bestia nera” pentru arădene
Sebişul a mai avut doar puterea să reducă din handicap, Susan marcând un super-gol în minutul 62, cu un şut direct din lovitură liberă de la 20 de metri, care s-a dus în vinclu. Înfrângere grea pentru “alb-albaştri”, care foarte probabil vor preda fotoliul de lider al seriei a IV-a din eşalonul trei, asta dacă Galda nu pierde pe teren propriu meciul de mâine, cu Pandurii II. Tot mâine, de la ora 15, joacă şi celelalte două reprezentante ale judeţului nostru: Cermeiul primeşte vizita celor de la CSM Lugoj, iar UTA II evoluează tot acasă, împotriva Şcolarului din Reşiţa. Naţional Sebiş a evoluat azi în formula: Fișteag – Ciocan (72 Avramescu), Stupu, Suciu, Siminic – Mihuța (63 Fuchs), Cârstoiu – Săulescu, Iuga, Susan – Ion.