„Leoaicele” nu mai sperie pe nimeni, în Liga 1: eșec dureros și la Baia Mare!

Piroș Security Arad nu se regăsește în prima ligă de fotbal feminin. Echipa arădeană a cedat cu 2-0 în deplasarea de la Baia Mare, contracandidată la evitarea retrogradării. În formula: Maha – Ungur, Granados, Cociuba (46 Nicola), Tomescu – Cauni (7 Gherheș), Varga, Kugler – Bozian (10 Nemet), Vanu, „leoaicele” au primit două goluri în ultimul sfert de oră și rămân fără victorie în acest sezon. Fără antrenor pe bancă, cu Melisa Olariu suspendată și Andreea Bălaș, plecată de la echipă, dar și cu Bozian și Cauni accidentate pe parcursul meciului, arădencele au avut viață grea și în fieful moroșencelor, care au punctat prin Daneliuc, minutul 75 și Dragoș, minutul 81.

Ghinioanele se țin lanț: Bozian și Cauni s-au accidentat

Piroș Security ocupă locul 10, cu două puncte adunate în opt meciuri. Singura veste bună din tabăra lui Pavel Piroș este că Karla Kugler (17 ani), mijlocaș de bandă stângă, a fost convocată de italianul Massimo Pedrazzini la lotul național U19, pentru un stagiu de pregătire ce va avea loc între 13 și 15 noiembrie la Timișoara. Următorul meci al fetelor de pe Mureș este programat pe 20 noiembrie, împotriva ocupantei poziția a treia în Liga 1, Carmen București.