„Leoaicele” de la Piroș Security Arad și-au luat biletele pentru optimile Cupei României

Prim divizionara de fotbal Piroș Security și-a luat biletele pentru optimile Cupei României. Arădencele s-au impus cu 6-0 la Salonta, contra celor de la Asociaţia Athletic CS United Bihor, formația de pe ultimul loc al seriei a doua a ligii secunde. Meciul nu a avut istoric, arădencele conducând u 3-0 încă de la pauză, prin reușitele semnate de Vanu, Stanoiev și Bozian. Vanu a realizat „dubla” în partea a doua, iar Varga și Olariu au stabilit rezultatul final, pentru o victorie la scor de tenis. Cu un sfert de oră înainte de ultimul fluier, bihorencele au rămas în inferioritate numerică.

S-a încheiat 6-0 pentru AC Piroș Security, care în prima ligă iernează pe locul 10, cu 5 puncte acumulate, urmând să joace din primăvară în play-out. Echipa de pe Mureș a evoluat în formula: Maha – Ungur, Nemet, Olariu, Tomescu – Stanoiev, Varga, Bozian, Kugler – Gherheș, Vanu.