„Leoaicele” de la Piroș bifează a doua calificare consecutivă în semifinalele Cupei României!

Piroș Security Arad s-a calificat neașteptat de ușor în semifinalele Cupei României de fotbal feminin pentru a doua oară la rând, după un succes la scor. „Leoaicele” s-au impus cu 5-0 pe terenul lui AFC Fair Play București, după 3-0 la pauză. O revanșă cu vârf și îndesat luată de „leoaice” în fața echipei ce le sufla locul de playoff din acest sezon cumva nemeritat, cu un meci câștigat cu cântec, la „masa verde”. Dan Cuedan a început partida de astăzi cu: Maha – Cauni, Granados, Ion, Tomescu, Bozian, Prunar, Sally, Kugler, Varga, Vanu. Arădencele au deschis scorul în minutul 13, prin Bozian, Sally a dublat avantajul în minutul 32, iar Bozian a reușit „dubla” în minutul 37, stabilind scorul pauzei, 3-0 pentru Piroș.

Victorie categorică în fața celor de la Fair-Play

Varga și Stanoiev au marcat și ele în partea a doua, pentru o victorie categorică. Formația pregătită de Dan Cuedan a reușit a doua calificare consecutivă în semifinalele Cupei României. În primele sferturi de miercuri, Vasas Femina s-a impus cu 5-1 la Selena SN Constanța și „U” Olimpia Cluj a trecut cu 8-0 în deplasare de CSM Alexandria. Ultima calificată se decide la Iași, între ACS Navobi și Heniu Prundu Bârgăului, cu oaspetele mari favorite. Va urma o tragere la sorți pentru a stabili împerecherea din semifinale, care sunt programate în 25 mai.