„Leoaicele” de la Piroş au defilat în faţa debutantei Fair-Play

AC Piroș Security a defilat în deplasarea de la Bucureşti, cu debutanta Fair-Play. Fotbalistele arădene s-au impus cu 9-0 pe terenul din Ciorogârla, după ce la pauză aveau deja 5-0. Ancăș a înscris la prima fază a meciului şi apoi în minutul 32, deschizând practic seria de goluri a „leoaicelor” lui Florin Bugar. Piroş a mai punctat prin Parlak 3 (57, 67 și 84), Marcea 2 (min. 15 și 35), Șuveț (16) și Drăgan (73).  Delegația „roș-albelor” se pregătește de o nouă deplasare, ceva mai scurtă, la Prundu Bârgăului. Piroș Security a evoluat în această etapă în formula: Maha – Olariu, Bot, Prisăcari, Marcea – Răduc, Șuveț – Bălaș, Parlak, Drăgan – Ancăș. Au mai jucat: Kugler, Bondre, Tomescu.

Favoritele au făcut legea în etapa a treia a primei ligi din fotbalul feminin: Banat Girls – Prundu Bârgăului  1-4, Selena Constanța – Becicherecu Mic 1-7, ACS Fotbal Feminin Baia Mare – Vasas Odorhei 1-4, Olimpia Cluj – Alexandria 8-1, Carmen – U. Galați 3-0. Piroş Security are două victorii şi o înfrângere după trei runde.