Laszlo Balint, mulţumit după victoria din Copou: „Cel mai bun meci de când suntem în Liga 1”

UTA a revenit incredibil în meciul cu Poli Iași, reuşind să câştige cu 2-1 prin două goluri marcate în prelungiri, iar antrenorul Laszlo Balint și-a felicitat jucătorii la final. Laszlo Balint spune că este un rezultat meritat, pentru că UTA a controlat jocul: Am făcut niște cadouri nepermise, dar apoi am controlat meciul autoritar. Cred că am făcut cel mai bun meci de când suntem în Liga 1. Din păcate n-am dat gol mai repede, dar din fericire am forțat până la final. Este admirabil, ținând cont ce s-a întâmplat acum patru zile, cu FC Argeș. Am crezut până la final, așa cum am făcut și la Voluntari. Avem nevoie să legăm victoriile, ca să urcăm puțin în clasament. Echipa asta va deveni din ce în ce mai puternică! Este foarte important să ne revenim din punct de vedere fizic, să putem juca 94 de minute într-un meci, vedeți cât este de important, a spus Balint, după victoria de la Iași. În urma acestui succes, UTA a urcat pe locul 9, cu 24 de puncte. Poli Iași rămâne ultima clasată, cu 15 puncte. (digisport.ro)